Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Ez a motorok bajnoksága, nem a versenyzőké 2015-02-24

Flavio Briatore nincs megelégedve a jelenlegi Forma-1-gyel, a korábbi csapatfőnök és menedzser úgy véli, idén is a Mercedes AMG a favorit.
 
A Mercedes egyelőre jól elrejti, mire lenne képes, habár Rosberg utolsó nap futott köre már elárult valamit. Az érintett versenyző próbálta relativizálni a dolgot, de a közepes keveréken futott 1:24.321 elég jónak tűnik. “Mindenkire kaptató vár, leszámítva a Mercedest. Most a motorok bajnoksága van, nem a versenyzőké”- mondta Briatore a Rai-nak.

“Pár tizednek kellene lennie a csapatok között, de van egy erőforrás, ami sokkal erősebb. Előbb vagy utóbb vissza kell térni valami normálisabbhoz. Ami most van, annak semmi köze a show fokozásához; egyszerűen arról van szó, hogy túl sokat költünk olyan újdonságra, ami nem jó.”



A Ferrari feltámadni látszik, de maga a csapatfőnök is óvatosságra intett, nem változtatnak a célokon. Briatore hasonlóan látja a helyzetet.

“Nem tudhatod, hogy vajon a csapatok sok vagy kevés üzemanyaggal tesztelnek-e. Ami fontos, hogy Raikkonen azt mondja, az autó jobban vezethető, mert ő folyamatosságot jelent a csapatnál. Jobb, ha óvatos vagy, semmint kockáztatod a csalódottságot. A Ferrarinak nyernie kell az F1-ben, de idén lesz egy csapat, akit kemény lesz legyőzni”- mondta az olasz üzletember.

forrás: GP-live.hu