Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Nem biztosított Monza jövője sem 2015-02-25

Az olaszországi helyszín kiesésével a Forma-1 rettentő sokat veszítene a presztízséből, hiszen egy legendás pálya, ami évtizedek óta a naptár egyik legfontosabb része.
 
Az elmúlt években megszokhattuk, hogy a Forma-1 egyre inkább elhagyja Európát, és olyan helyszíneken versenyez, mint Dél-Korea, Szingapúr, vagy épp Abu Dhabi. És akkor az új helyszínekről még nem is beszéltünk…

Németország helyzete kritikus lett a sportban és legutóbb a Nürburgringen megerősítették, hogy Bernie Ecclestone egyszerűen túl sok pénzt kér tőlük, így lehetetlen vállalniuk a futam megrendezését.

Monza felett is ott vannak azok a bizonyos sötét felhők. Ecclestone már figyelmeztette az olaszországi képviselőket, hogy a jelenlegi szerződésük „katasztrofális”, és ha Monza nem fizeti meg azt, amit a brit milliárdos kér, akkor 2016 után kikerülhet a naptárból.



Olaszországban ez most az egyik fő vitatémát jelenti a politikusok között, de jó hír, hogy vannak páran, akik mindent elkövetnek azért, hogy Monza 2016 után is a Forma-1-ben maradjon.

A kérdés azonban bonyolultabb ennél, és a 20 millió eurós mentőcsomagot továbbra sem hagyták jóvá a parlamentben. Az elsődleges cél az, hogy Monza egy 2020-ig érvényes szerződést írjon alá a sporttal, amit Angelo Sticchi Damiani, az Olasz Automobil Szövetség elnöke erősített meg az AGI kérdésére.

„Nem akarjuk elveszíteni Monzát, a Forma-1 legrégebbi versenypályáját! A kérdés bonyolult és nehéz, de nincs helye hibáknak.”

forrás: GP-live.hu