Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Keveset láttunk a Mercedes erejéből

Állítja Aldo Costa, a Mercedes AMG tervezője. Az olasz szakembert egyáltalán nem lepte meg az, hogy nehézkesen indult a McLaren-Honda felkészülése, elég megnézni, min mentek keresztül a többiek egy évvel ezelőtt.
 
A Mercedes szorgalmasan rótta a köröket Jerezben, egyetlen nap sem végeztek az élen. Az egykörös villantást a Ferrari vállalta, a címvédő csapat a megbízhatóságra gyúrt rá. A W06 első pillantásra evolúciónak tűnhet, de Costa a lemezek alatt rejlő változásokra hívta fel a figyelmet.

“Az idei autó evolúciónak tűnhet, de igazából nagyon sok komponens más, amit kívülről nem lehet látni”- mondta Costa a La Gazzetta dello Sportnak. “Az első jelek minden szempontból nagyon pozitívak voltak Jerezben, az első teszten. Történt fejlődés 2014-hez képest, és hozza azt, amit vártunk. Ugyanakkor nem azért mentünk el Spanyolországba, hogy igazoljuk a teljesítményt, hanem azért, hogy a megbízhatóságot és az autó viselkedését vizsgáljuk.”

Tavaly voltak gondok a Mercedes megbízhatóságával, és hiába dominált a W05, bőven akadt tennivaló a téli szezonra.

“Még mindig dolgozunk. Nem vagyunk 100 százalékosan elégedettek, mert felbukkant pár probléma. Tehát úgy fogalmaznék, hogy a megbízhatóságunk egy nyitott fejezet, amin még javítani kell”- ismerte el a szakember.



Sokan a Ferrari fejlődéséről beszélnek, tippelnek arra vonatkozóan, mit tudhat a Red Bull. A Mercedes behúzott kézifékkel autózott, állítja a Williams. Costa nem tagadja, nagyon keveset mutattak be a potenciáljukból.

“Nagyon keveset, de szerintem ez nemcsak ránk, hanem a többi csapatra is igaz. Az első versenyen, Melbourne-ben fogjuk megérteni a tényleges helyzetet. És az is lehet, hogy még ott sem, és várni kell 4-5 nagydíjat.”

Az olasz lap kérdezni akart arra vonatkozóan, hogyan használják fel a motorfejlesztésre szánt zsetonokat, de a Mercedes sajtósa közbelépett. Costa csak annyit erősített meg, hogy Jerezben már az új egység volt bent a W06-ban. “Azt megerősíthetem, hogy az új, 2015-ös erőforrást használjuk, ami eltér az előzőtől.”

A fejlesztés nem áll le, a következő teszteken tovább fogják csiszolni a motort és a kasznit is. A tavaly látott dominancia és annak átemelése a 2015-ös szezonba nem csak a Mercedesen múlik.

“Jelentősen magasabbra tettük a lécet tavalyhoz képest. Ugyanakkor, ha beleveszünk minden egyedi tényezőt, akkor minden forgatókönyv lehetséges: akár az is, hogy számos autó fejlődik 1-1.5 másodpercet, és akkor a helyzet hasonlít 2014-hez.”

A Honda nehézségei nem lepték meg. “Nem meglepő, figyelembe véve azt, mi történt más csapatokkal 12 hónappal ezelőtt.”

forrás: GP-live.hu