Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Elégedett arcok a Lotusnál

Nick Chester megerősítette azt, amit a versenyzők is mondtak az autóról: megbízható, kiszámítható, sokkal könnyebb eset, mint az elődje volt. A Lotus F1 Team technikai igazgatója értékelte az első tesztet.
 
A Lotus nem érkezett meg időben Jerezbe, de a második nap sikerült pályára gurulni az E23 Hybriddel. Grosjean elég pozitív hangnemben beszélt az idei autóról, amit alátámasztanak a technikai vezető szavai is.

“Összességében nagyon jó”- válaszolt a kérdésre, milyen volt a teszt. “Persze kiesett az első nap és nagyon nyomni kellett, hogy biztosítsuk, a másodikon már körözni tudunk – utóbbi korábban sikerült, mint amire számítottunk. Az autó rögtön az elejétől jó volt, nagyon megbízható. Briliáns a HPP-vel (a Mercedes motorrészlege – a szerk.) folytatott munka, nagyon könnyed kapcsolat. A teljesítmény is szépen érkezik. Nagyon jó teszt volt számunkra.”

“Az volt a cél, hogy begyűjtsünk pár kilométert, megszabaduljunk pár jelentősebb problémától, amivel esetleg szembesülünk, így azzal a tudattal mehetünk el Barcelonába, hogy megbízható autónk van. Ezt határozottan megtettük és még többet is. Képesek voltunk dolgozni egy kicsit a beállításon és elkezdtük megérteni az autót.”

Szerencsére nem sok problémát kellett kiküszöbölni. “Ami a megbízhatóságot illeti, igazából nagyon kevés dolog okozott fejtörést. Pár probléma a kábelezéssel, néhány a szoftverrel, és egy kisebb probléma a tervezéssel kapcsolatban, így tényleg elég könnyen ment. Általában véve elmondható, az autó elég remekül működött.”



Kifejtette, az idei autóval sokkal könnyebb dolgozni, mint a tavalyival, az E23 teljesen ellentéte elődjének. Mindkét versenyző pozitívan beszélt az autóról, amit sokkal kiegyensúlyozottabban lehet vezetni, az erőforrás is sokkal rugalmasabb. A következő két teszten egyre többet foglalkoznak majd a beállításokkal, új alkatrészeket tesznek fel az aerodinamika miatt, ahogy dolgoznak a Melbourne-ben használatos csomagon.

Jerezben az E23-02-es kaszni volt használatban, már az elsőt is tesztelték. Hamarosan felkerül a 03-as “burok”.

“A 03-as kasznit már megépítettük és átesett a homologizáción, ami remek. Talán a második barcelonai tesztre visszük el”- felelte Chester.

forrás: GP-live.hu