Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Ecclestone túl sokat kér 2015-02-25

A német helyszín egyszerűen nem engedheti meg magának azt, hogy a Forma-1-ben futamot rendezzen, miután túl magasak a Bernie Ecclestone által kért rendezési díjak.
 
Eredetileg idén a Nürburgring látta volna vendégül a Forma-1 mezőnyét a Német Nagydíjon, de a helyszín visszalépett, miután Ecclestone túl sok pénzt kért a futam megrendezéséért cserébe.

Hockenheim is kiesett, mint opció, hiszen ők a szerződésük szerint csak 2016-ban rendezik meg legközelebb a német versenyt, köszönhetően az éves váltakozásnak a Nürburgringgel. Jelen állás szerint több mint 50 év után idén nem lesz Német Nagydíj a Forma-1-ben.

Carsten Schumacher, a nürburgringi versenypálya egyik képvelője a Motorsport Aktuell kérdésére elmondta, a rajongók és a régió kedvéért készek lennének egy gazdaságilag elfogadható veszteség árán is megrendezni a versenyt, de most egy túl nagy összegről van szó.

Schumacher szerint hosszú távon senki sem engedheti meg magának azt, hogy ekkora pénzeket fizessenek egy futam megrendezéséért cserébe, mivel az egyet jelent a csőddel. Legalábbis szerinte Németországban ezt most senki sem engedheti meg magának.



forrás: GP-live.hu