Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

Alakul a mezőny

A Citroen Racing idén minden futamon négy autót fog indítani, köszönhetően Ma Qing Hua teljes szezonra szóló szerződésének. Az All-Inkl.com Münnich Motorsport továbbra is két autót nevez a túraautó vébére, az egyik Chevrolet RML Cruze-t Stefano D'Aste kapja, a másik gép csak később lép színre.
 
René Münnich csapatvezető elmondta, a második autó nem veszt részt minden futamon, nagyjából félidőtől akarják futtatni a gépet. Mindez annak köszönhető, hogy a versenyző, akivel tárgyalnak a dologról, csak onnan ér rá.

A hamarosan 41. életévébe lépő D’Aste rendkívül boldog volt a visszatérés miatt. “Nagyon boldog vagyok, hogy ismét a WTCC-ben lehetek. Tavaly nagyon hiányoltam ezt a remek bajnokságot, pontosan annyira, mint azok az emberek, akik részt vesznek benne. A Paul Ricardon meglátogattam a Muennich Motorsportot, és szomorú voltam, hogy én magam nem versenyezhettem”- fejtette ki az olasz.

A Citroennél is történt változás olyan értelemben, hogy a kínai Hua minden futamon ott lesz 2015-ben. Tavaly öt hétvégén vezette a Citroën C-Elysée WTCC-t, az orosz futamon történelmet írt a győzelmével. Sanghajban dobogóra állhatott az első futamon. Kína a Citroen legnagyobb piaca, és a márka ezzel is fokozni akarja elkötelezettségét az országban. Idén 12 futam lesz, az első március 6-8. között Argentínában.

“Nagyon boldog vagyok, hogy a Citroennel folytathatom. Amint megérkeztem a csapatba, családtagnak éreztem magam. Iszonyatosan sokat tanultam a Citroen Racinggel és a többi versenyző révén. Új szakaszt jelent a karrieremben az, hogy minden futamon ott lehetek. Tudom, a Citroen számít rám, és ígérem, mindent beleadok”- mondta Hua, akinek csapattársai továbbra is Jose Maria Lopez, Yvan Muller, és Sebastien Loeb.



A Sebastien Loeb Racing is futtatni fog két Citroent, egyelőre csak Mehdi Bennanit szerződtették, a második autó kiadó.

Pénteken rendezik meg az első hivatalos tesztet Barcelonában, de előtte este még egy sajtóesemény lesz Granollersben, ahol több bejelentésre is számítani lehet. Michelisz Norbi ma reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában elmondta, már eldőlt, merre tovább, de a bejelentésre várni kell pár napot. Valószínűleg csütörtök este lehull a lepel.

forrás: GP-live.hu