Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

A Renault motorja volt a leghangosabb Jerezben

Nem lettek hangosabbak az idei fejlesztésű V6-os turbómotorok, de az egyértelmű, hogy jobban szólnak, szebb lett a hangszín. A Marca munkatársa mérőműszerrel is megvizsgálta a kérdést, utánajárt, történt-e előrelépés.
 
A Mercedesnél is megoszlott az álláspont arra vonatkozóan, hogy a motorok hangosabbak-e vagy sem tavalyhoz képest. A GP-Live.hu 84 decibelt mért a Honda garázsa előtt, amikor beindították az egységet, míg Marco Canseco, a spanyol Marca munkatársa a pálya mellől végzett vizsgálatot ugyanazon a helyen, ahol tavaly is állt. A műszer egy éve 102 decibeles csúcsot mért, amit Alonso Ferrarija teljesített.

Azt írja, az autók ugyan nem lettek hangosabbak – egyetlen motor sem múlta felül a tavalyi értéket -, de más a hangszín, ez egyértelmű, ilyen téren történt előrelépés. Szerdán végezte el a vizsgálatot, akkor senki sem “emelte a tétet” a 102 decibelhez képest, de a motorok most már sokkal inkább úgy szólnak, mint a tisztességes versenymotorok. Füldugó továbbra sem kell, a fájdalomküszöb 120 decibelnél van.

A leghangosabbak a Renault motorjai voltak a Red Bull és a Toro Rosso hátuljában: 100 decibelt értek el. A Mercedes egységei 3 decibellel voltak halkabbak, a Ferrari motorjai 96 decibellel szóltak. A Honda V6-os hibridje a leghalkabb, ami annak is betudható, hogy nem használták ki az egység teljes erejét, így 93 decibelt mért a műszer.


forrás: GP-live.hu