Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

A Manor F1 ott akar lenni Melbourne-ben 2015-02-25

A Manor F1 Team hivatalosan is megerősítette, hogy a nagy lemaradás ellenére ott akarnak lenni Melbourne-ben az évadnyitó ausztrál nagydíjon, valamint az egyik versenyzőjük Will Stevens lesz.
 
Nem sokkal ezelőtt a Manor F1 Team bejelentette, hogy Stevens lesz a csapat egyik versenyzője a 2015-ös F1-es szezonban. A Marussiából lett istálló a 23 éves brit tehetséget szerződtette le, aki tavaly év végén a Caterham színeiben rajthoz állhatott élete első királykategóriás versenyén. Abu Dhabiban végül a 17. helyen ért célba.

Stevensnek van kötődése a Marussiához, hiszen 2014 októberében bejelentették, hogy ő lett a gárda hivatalos teszt-és tartalékversenyzője. Eredetileg a Japán Nagydíj első szabadedzésén autóba ült volna, de a papírmunka csúszása miatt ez végül nem valósulhatott meg.

A Manor számára mindig is fontos volt,hogy fiatal tehetségeknek, reménységeknek adjanak lehetőséget, és Stevens kitűnő alapokkal rendelkezik ahhoz, hogy megfeleljen ennek a filozófiának, miközben természetesen pénz is áll mögötte. A Manor olyan versenyzőkkel dolgozott együtt korában, mint Lewis Hamilton, vagy épp Kimi Räikkönen. A brit kétszeres, a finn egyszer világbajnok jelenleg a Forma-1-ben.



Stevens elmondta, a Manor egy nagyon izgalmas projektet jelent számára, mely hatalmas erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy ott legyen az első versenyen és személy szerint ő is nagyon keményen fog dolgozni.

A hivatalos tájékoztatás szerint a Manor autójának felkészítése az első versenyre előrehaladott állapotban van, de arról nincs információ, hogy ez a 2014-es gép átalakított verziója, vagy a teljesen új 2015-ös. A versenyautókat az angliai Dinningtonban készítik fel jelenleg, ahol a személyzet is dolgozik. A csapat már a reptéri szállítást is elkezdte intézni, hogy minden időben megérkezzen az ausztrál helyszínre.

A Manor hamarosan újabb közleményt adhat ki, amiben megerősíthetik a második versenyzőjüket, valamint a további terveiket a projekttel kapcsolatban, mely egyelőre igen képlékenynek tűnik, lévén, hogy az autójukkal még egy métert sem tettek meg.

A legvalószínűbb az, hogy a Manor a Marussia tavalyi autóját alakítja át az idei szabályoknak megfelelően, majd pár versenyt követően lecseréli azt a teljesen új verzióra. A Ferrari már korábban megerősítette, hogy megállapodott a csapattal, de az csak 2014-es motorokat fog kapni, ami körönként legalább 1 másodperces hátrányt jelent majd. És akkor a kasztniról még nem is beszéltünk…

forrás: GP-live.hu