We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.
A Lotus tavaly öngólt lőtt, idén elkerülik a bakit 2015-02-18
Gerard Lopez tudja, hogy a tavalyi kudarc nem kenhető egy az egyben a Renault-ra, de tény, Viry-Chatillonban is cselekedhettek volna máshogy. A Lotus F1 Team idén más felfogásban alkotta meg az autóját, amibe új motor került be.
A Lotus tavaly nagyon gyatra szezont zárt az előző évekhez képest, és nem elég, hogy az E22 is rossz konstrukció volt, még a Renault motorja is tetézte a bajt. Sorozatosak voltak a műszaki hibák, Grosjean egyszer a cockpitban ülve fakadt ki az “átkozott motorra”. Enstone váltott, idén már a Mercedes egységeitől várják a fejlődést – de Lopez elmondta, nem csak a motornak tudható be a tavalyi kudarc.
“Az új Mercedes-erőforrások különbséget fognak jelenteni, még akkor is, ha nem csak egyedül a Renault-t terheli a felelősség a katasztrofális 2014-es szezonért”- írta Lopez az Auto Hebdónak. Persze a franciáknak is jutott egy megjegyzés. “Biztosan segített volna a Renault-nak, ha nem csak egy csapatra koncentráltak volna.”
Az új E23 már első ránézésre is sokkal egységesebb, mint elődje, ami nagyban köszönhető a villás orr elvetésének. “Valamivel kevésbé agresszív felfogást választottunk. Nem csak azért döntöttünk így, mert kicsit túl messzire mentünk el az E22-vel. Öngólt lőttünk azzal, hogy a fejlesztések során a nagyobb végsebesség irányába mentünk el.”