Ez a weboldal sütiket használ

We use cookies to personalise content and ads, provide community features and analyse our website traffic. We also share your website usage data with our social media, advertising and analytics partners, who may combine the data with other data you have provided to them or collected from other services you use.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing

A Ferrari csapatfőnökét lenyűgözi Vettel 2015-02-18

Maurizio Arrivabenét egyszerre nyűgözi le és rémiszti meg Sebastian Vettel, aki bizonyos vonatkozásokban nagyon hasonlít Michael Schumacherre. A Ferrari csapatfőnöke jó ideje ismeri a Ferrari-családot, sok mindent látott már Maranellóban.
 
A Ferrari három tesztnapot is behúzott Jerezben, de mindez még csak a kezdet, sokak szerint az első futamok sem lesznek reprezentatívak. A Mercedes alig mutatott valamit, és Arrivabene maximálisan tisztában van azzal, hogy túl sok az ismeretlen az egyenletben: kezdve a frissen érkezett Hondával.

“Természetesen az utolsó teszt lesz a legfontosabb, annál az egyszerű oknál fogva, hogy Melbourne miatt teríteni kell a lapokat, le kell vetni az álarcot”- mondta a Ferrari csapatfőnöke Leo Turrini blogjának. “A Mercedes Jerezben nem mutatta meg, mit tud, a Honda részéről pedig mindig is pozitív meglepetést várok. Nem lenne értelme leírni a japánokat, rendelkezhetnek győztes megoldással”- mondta Arrivabene.

Arrivabene régóta bejáratos a Ferrarihoz, hiszen a Philip Morris embereként együtt dolgozott a csapattal. Ott volt, amikor Schumacher versenyzett a Scuderiának, és meglátása szerint sok a hasonlóság a hétszeres bajnok és Vettel között.



“Ott voltam Michael idejében, a Scuderia szívében éltem. Be kell vallanom, van pillanat, amikor ránézek Vettelre, és egyszerre nyűgöz le és rémiszt meg: bizonyos dolgokban, a hozzáállásában, megnyilvánulásaiban olyan, mintha másolná Schumit! Lenyűgöző hasonlóságok vannak kettejük között, legalábbis azok számára, akik mindkettőt ismerik. Reméljük, az eredmények is ugyanolyanok lesznek…”

“Szerintem egészséges együttműködés van Seb és Raikkonen között”- folytatta. “Nagyon is hiszek Kimiben, ezt sosem rejtegettem. Barátok vagyunk, és ég a vágy, hogy együttműködjünk.”

forrás: GP-live.hu